Partner Firmy - ESSILOR
 

Vogue

 

 

 Optyk Gdańsk  - zobacz świat wyraźniej. Badanie wzroku.  

 Optyka Optometria Okulista


_________________________________________________________________________________________

 Varilux Essilor        Varilux Essilor             Varilux Essilor

Progresywne


Są to szkła dla osób po 40 roku życia, które potrzebują jednych okularów do patrzenia w dal (chodzenie po ulicy, oglądanie telewizji), drugich okularów do bliży (np. czytanie, szycie, majsterkowanie), jak również przydałaby się im trzecie okulary do komputera, odczytania nawigacji w samochodzie i innych odległości pośrednich.

Szkła progresywne umożliwiają takim osobom wyraźne widzenie na każdą odległość  w jednych okularach ! 

Wyglądają jak normalne szkła jednoogniskowe, tyle że na ich powierzchni moc zmienia się płynnie. W sposób niewidoczny zawierają w sobie jednocześnie część do patrzenia w dal, odległości pośrednie, oraz strefę do patrzenia w bliż.

Okulary ze szkłami progresywnymi są jakby szyte na dane oczy użytkownika. Tylko on będzie w nich widzieć wyraźnie i czuć się komfortowo. Inna osoba nawet z taką sama wadą oczu już nie.

Należy wiedzieć, że wśród przez szkieł progresywnych istnieje ich bardzo wiele rodzajów, różnią się między sobą głównie szerokością części widzenia pośredniego - tzw. kanału progresywnego. Dodatkowo soczewki progresywne różnią się jeszcze wielkością zniekształceń w obszarach bocznych. Przeszkadzają one w zerkaniu na boki. Najnowsze konstrukcje tzw. „free form” mają znacznie zminimalizowane te aberracje. 

W zależności od konstrukcji szkieł progresywnych różnią się one ceną. 

Soczewka z szerszymi strefami (polami) wyraźnego widzenia, a zwłaszcza z szerszym obszarem patrzenia pośredniego (o tzw. szerszym kanale progresji) powoduje wzrost ceny. Im jest on szerszy tym pole widzenia jest większe, a patrzenie jest wygodniejsze i bardziej komfortowe.

W naszych salonach znajdziecie Państwo szkła progresywne nowej generacji, z szerokim kanałem progresji w cenie już od 750 zł za parę !Copyright (c)2010 Optyk Gdańsk www.optykmorena.pl