Partner Firmy - ESSILOR
 

Vogue

 

 

 Optyk Gdańsk  - zobacz świat wyraźniej. Badanie wzroku.  

 Optyka Optometria Okulista_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Eyzen __
W dobie rozwoju technologii i zawrotnego tempa życia korzystanie z dobrobytów cywilizacji staje się nie tylko zawodową koniecznością, ale i ułatwieniem codziennego życia. Masowo korzystamy z komputerów oraz innych urządzeń wyposażonych w ekrany czy mini-ekrany, nie zastanawiając się czy i jaki wpływ wywierają one na nasze zdrowie, a szczególnie oczy. 

W 1994 roku The American Academy of Ophthalmology zdefiniowała tzw. Syndrom Widzenia Komputerowego (CVS - Computer Vision Syndrome), uznając, że jest to "złożony zespół problemów dotyczący oczu i widzenia, powiązany z pracą do bliży, którą odczuwa się w trakcie korzystania z komputera lub powiązanych czynności. 
Polskie normy nie kwalifikują pracy przy komputerze jako szkodliwej. Jest traktowana jedynie jako uciążliwa. Stwierdzono bowiem, że CVS  i związane z nim objawy nie są chorobą tylko zmęczeniem. Pamiętajmy również, że każda osoba wykonująca wytężona pracę wzrokową z bliska jest "podatna" na rozwój krótkowzroczności. 

Najczęstsze objawy wielogodzinnej pracy przy komputerze to: zmęczenie oczu, przymglone widzenie, progresywne zmiany refrakcji, bóle oczu, głowy, pieczenie oczu, suche oko, chwilowe podwójne widzenie, utrata koncentracji, drażliwość.

Jeżeli odczuwasz którykolwiek z objawów zgłoś się na badanie do OPTOMETRYSTY !


Firma Essilor zaprojektowała szkła Eyezen - specjalnie przeznaczone dla użytkowników urządzeń cyfrowych. W wyniku połączenia dwóch opracowanych przez Essilor technologii: Ligt Scan™ oraz Eyezen Focus™, soczewki Eyezen zapewniają wyjątkowy komfort widzenia oraz większy relaks korzystania z urządzeń cyfrowych.

Eyezen

Crizal Prevencia
Pytaj o powłoki chroniące nasze oczy przed światłem niebiesko - fioletowym.

Źródło: www.okularydokomputera.pl

Copyright (c)2010 Optyk Gdańsk www.optykmorena.pl